wz
Rychleby + Orlické hory
 

Nahoru ] Rychleby + Orlické hory ] Malá Fatra 1999 ] Alpy - Itálie 2000 ] Rezetaz 2001 ] Nízké Tatry 2002 ] Velká Fatra ]Dolomity 2003 ] Berchtesgaden ] Sextenské Dolomity ] Pila 2005 ] Vysoké Tatry ] Arabba 2006 ] Salza 2007 ] Lechtálské Alpy 2007 ] BVOŠ 2008 ]Rila 2008 ]

Převzatá kopie od Pavlise: 

Ktěří odvážní jedinci chodili po horách?

Michal
Pala
Pavlis

Proč jsme zvolili právě tyto hory?

Původně jsme zamýšleli navštívit rumunské pohoří Rodna, ale po epidemii Antraxu, která vypukla v Rumunsku začátkem srpna, jsme se nakonec rozhodli, že bude moudřejší se do Rumunska nevydávat.

Při pohledu na mapu ČR jsme zjistili, že Rychlebské a Orlické hory skoro, dá se říct vůbec, neznáme. To se ukázalo být hlavním důvodem k návštěvě těchto krásných hor.

O tom, že navštívíme také Jiráskův Hronov, Broumovské stěny a Adršpašské skály, nikdo z nás první 3 dny vůbec nemluvil. Po zjištění zbývajících sil se nám však tyto myšlenky vkrádali do hlavy čím dál tím víc a nakonec jsme se přece jen rozhodli pokračovat. Dnes, s odstupem několika dní, to považujeme za dobré, ne-li vynikající rozhodnutí.

Které mapy nám pomáhaly při orientaci v horách?

K přechodu Rychlebských a Orlických hor a Broumovských stěn jsme použili turistické mapy, které byli vydány v době, kdy jsme se narodili:

1. Jeseníky 1:100 000
2. Orlické hory 1:100 000

Měřítko se ukázalo jako dostačující všude, až na Broumovské stěny. Značení na těchto starých mapách se poněkud překvapivě shodovalo asi na 90 % s dnešním stavem.

Mapu Adršpašských skal v měřítku 1:22 000 jsme si raději zakoupili v Hronově. Později se ukázala také dostačující, až na to, že na ní nebyly znázorněny vrstevnice.

Při popisu jednotlivých dnů Vám bude znázorněna naše trasa již na nových mapách KČT v měřítku 1:50 000.

Jak jsme se sbalili?

Nejlépe se sbalil Michal, který měl všechno, co je do hor nutné a navíc měl nejmenší batoh. To my s Palou jsme měli batoh asi tak 2 x větší než Michal. Stejně jako on, jsme však doma nic důležitého nezapomněli.

Hmotnost našich batohů byla asi taková:

Michal = 11 kg
Pala = 16 kg
Pavlis = 18 kg

+ každý 3 litry vody (3 kg) a stan (3,5 kg), se kterým jsme se střídali.

Co jsme jedli?

Jídlo, které jsme si nakoupili předem nám vystačilo zhruba na 3 - 4 dny. Další jsme si dokoupili na různých chatách nebo v obchodě v horských vesničkách.

Hlavním zdrojem obživy byli čínské a různé další instantní polévky, chleba a paštiky. Každý den jsme si dopřáli také
čokoládu, která nám vždy dodala hodně energie.

Na horských chatách jsme jedli pouze jednou a to z důvodu, že naše peněženky nebyly bezedné.

Co jsme pili?

Pili jsme pouze vodu (někdy se štávou) a pivo (huňáčka). Pili jsme hodně - denně minimálně 4 litry (čehokoliv).

Jak to bylo s hygienou?

Nijak. Prostě nebyla. 6 dní jsme se nemyli a vytvořili jsme si kolem sebe asi tak 2 metrovou zónu velice specifické vůně. Den před skončením výletu jsme se umyli a ta krásná vůně z nás bohužel spadla. Pevně věříme, že ji ještě někdy ucítíme.

 

Poslední změny: 10.11.2005